Кабмін назвав умови для зменшення цін на опалення та гарячу воду

Все буде залежати від цін на газ під час наступного опалювального сезону

Фото з відкритих джерел

Міністерство розвитку громад та територій України назвало умову для зменшення тарифів на теплопостачання та гарячу воду під час наступного опалювального сезону. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Законами України "Про ціни і ціноутворення", "Про державне регулювання у сферах комунальних послуг" передбачено, що НКРЕКП та органи місцевого самоврядування зобов'язані встановлювати тарифи на комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво", - йдеться у повідомленні.

Також у міністерстві уточнили, що державний нагляд за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін в Україні здійснюється Держпродспоживслужбою.

Новини за темою: Від нових газових платіжок до дитсадочків та потягів: Топ змін в Україні з 1 червня

Окрім цього, зниження тарифів на комунальні послуги можна розглядати лише за умови значення основних складових цих тарифів – вартості природного газу (у тарифах на послуги з теплопостачання витрати на природний газ займають близько 80%) та вартості електричної енергії (у тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення витрати на електроенергію займають 30%).

Таким чином, якщо в опалювальному сезоні 2020/2021 років ціна природного газу буде на рівні середньої ціни (4048,5 грн/тис. м3), що діяла у минулому періоді, то з'явиться можливість зменшити тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

У міністерстві наголосили, що тарифна політика в житлово-комунальному господарстві безпосередньо залежить від цінової політики в паливно-енергетичному комплексі.

Новини за темою: "Нафтогаз" суттєво знизив ціну на газ для промисловості

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в Міністерстві енергетики та захисту довкілля обговорюють можливість підняття плати за газ користувачам без лічильників, однак остаточне рішення ще не ухвалено. 

Loading...