Кабмін має два варіанти, як знижувати тарифи на газ

Денис Шмигаль Урядовий портал

Один підхід розроблений урядом, а другий - "Нафтогазом"

У Кабінеті міністрів за дорученням президента напрацювали шляхи розв'язання питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді мають два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, перший розроблений урядом підхід полягає в тому, що формування тарифів на газ відбуватиметься за формулою "ціна на європейських хабах "мінус" транспортування газу до України". Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників.

"Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил", - пояснив він.

Другий підхід, зазначив Шмигаль, пропонує державна компанія "Нафтогаз". Він полягає у посиленні конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ.

"Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців", - додав голова уряду.

Також в Кабміні сформували механізм для зменшення ціни на транспортування газу. Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг проведе ретельну перевірку газопостачальників із найвищими тарифами на транспортування газу.

Новини за темою: Зеленський доручив уряду розібратись із тарифами на газ для населення

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що газопостачальна компанія "Нафтогаз України" допомагатиме населенню заощадити на рахунках за газ, а також нагадав, що українці можуть самостійно обрати будь-якого постачальника газу дистанційно.

До слова, газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила нову ціну на газ для побутових клієнтів, так у січні вона збільшилася на 14% у порівнянні із груднем (6,33 грн). 

Loading...