Інфляція в Україні за місяць зросла до 2,5% у річному вимірі, – Держстат

Споживчі ціни при цьому трохи зменшилися

Гроші Фото з відкритих джерел

У серпні поточного року інфляція в Україні зросла до 2,5% у річному вимірі. Відповідні дані опубліковано на сайті Держстату.

Зазначається, що минулого місяця базова інфляція склала 0,1% після дефляції 0,1% у липні та нульового значення в червні. У результаті у річному вимірі базова інфляція збільшилася з 3% до 3,2%.

Водночас за інформацією відомства, споживчі ціни в серпні знизились на 0,2%. Відповідне зниження відбулося вже після спаду рівня цін на 0,6% у липні.

Нагадаємо, нещодавно Державна служба статистики провела дослідження того, на що витрачають свій дохід громадяни України. Загалом, у першому кварталі 2020 року жителі країни витратили на непродовольчі товари 29,6% своїх доходів, на оплату різних послуг – 14,1%, на особисте підсобне господарство – 1,3%, та на інші цілі – 6,9%.

Новини за темою: Консенсус-прогноз падіння ВВП у 2020 році погіршився до 6%, – Мінекономіки

Раніше повідомлялося, що Національний банк України вирішив з 4 вересня зберегти облікову ставку на рівні 6,0% річних. У відомстві вважають, що збереження м'якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції та високої невизначеності щодо подальшого перебігу пандемії в Україні та світі.

Loading...