Інфляція в Україні у квітні становила менше 1%, – Олександр Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Серед причин – профіцит зовнішньої торгівлі

Інфляція у квітні в Україні становила менше 1%. Причина полягає у тому, що карантин зменшив купівельну спроможність, окрім того, у квітні був профіцит зовнішньої торгівлі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт, коментуючи заяву міністра фінансів Сергія Марченка щодо поступової девальвації національної валюти, оскільки це економічно доцільно, категорично заявив, що вдаватися до таких кроків недоречно.

"В історії України були девальвації. І що, ваша зарплата від цього зростала? Краща була ситуація з бізнесом? Ні. Просто є хлопчики, які випадково потрапили десь при владі, начиталися книжечок і розказують, що ось там у книжечці було написано, треба робити девальвацію. Я їм говорю: хлопчики, ви коли економіку вивчати будете?" – заявив Олександр Охріменко.

Експерт продовжив: "Так, є підручник, де написано, що девальвація повинна стимулювати розвиток економіки, але це було сказано у підручнику. У нас економіка імпортозалежна. Якщо девальвація, отже, тарифи на газ треба підняти, ціна на паливо піднімається, ціни ростуть, а зарплата не зростає".

Новини за темою: Інфляція у річному вимірі сповільнилась до 2,1%, - Держстат

Олександр Охріменко додав, що у квітні інфляція становила менше 1%. Він пояснив, чому так відбулося: "Дійсно, карантин зменшив купівельну спроможність, але звертаю вашу увагу – у нас у квітні був профіцит зовнішньої торгівлі… Це рідкісний випадок, як правило, у нас дефіцит, тобто імпорту у нас більше, ніж експорту, але у квітні було навпаки – експорту було більше".

Нагадаємо, Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют. Так, на 25 травня долар становить 26,75 грн, євро – 29,16 грн.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що установа не очікує збільшення валютних накопичень чи валютних операцій після карантину.

Loading...