Інфляція становитиме 7,3%, – радник президента про держбюджет-2021

Олег Устенко. Фото з відкритих джерел

Олег Устенко зауважив, що в Україні підтримають внутрішнє споживання

Наступного року інфляція в Україні становитиме 7,3 відсотка, а це неминуче, коли відбувається збільшення доходів домогосподарств.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Олег Устенко зауважив, що проєкт державного бюджету на 2021 рік є посткризовим бюджетом.

"Якщо говорити щодо наступного року, то на наступний рік ось ці 4,5% зростання будуть підтримуватися відразу за декількома напрямками. Перша активна підтримка буде йти з боку зовнішніх ринків. Якщо йде відродження зовнішніх ринків, то Україна – екпортнозалежна економіка, і якщо там стає добре, то починає рости наш експорт. Наш експорт – це 50% зростання нашого ВВП, тому будь-яке позитивне зрушення грає нам в плюс. Якщо подивитися на структуру цього державного бюджету, то ви побачите, що там передбачене значне збільшення виплат, наприклад, медичним працівникам, значне збільшення виплат вчителям... Це свого роду підтримка внутрішнього споживання", – сказав Олег Устенко.

Новини за темою: У 2021 році підвищення мінімалки в Україні планується у два етапи, - проєкт держбюджету

Радник президента додав: "На наступний рік ми будемо з вами бачити, і вже побачили цю цифру, – 7,3% інфляції, тобто ми бачимо деяке збільшення інфляції, що просто неминуче, якщо ти йдеш на збільшення доходів домогосподарств і перебуваєш на циклічному зростанні економіки".

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

У Міністерстві фінансів України назвали основні показники державного бюджету на 2021 рік.

Loading...