Ідея дотягнутися до $12 млрд заробітчан – не нова, але взяти ці гроші не вдасться, – Ольшанський

Олександр Ольшанський Скріншот із відео

Проблема проста: грошей не вистачає, але є річка, якою тече 12 млрд дол., і дуже хочеться їх взяти, каже експерт

Ідея дотягнутися до 12 млрд доларів українців, які їдуть на заробітки за кордон, – не нова, але взяти ці гроші не вдасться.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив заступник голови Комітету виконавчих реформ Олександр Ольшанський.

Експерт, коментуючи заяву очільника Державної податкової служби Олексія Любченка, що з усіх доходів, які надходять від заробітчан, мають бути сплачені податки, зауважив, що ідея дотягнутися до грошей заробітчан – не нова.

"Ця ідея з приводу дотягнутися українському уряду до цих 12 млрд – це ідея не нова. Ця ідея виникла у 2018 році. Я був одним з людей, які написали в Фейсбуці, що це кінець епохи Порошенка. Ця проблема дуже проста – грошей не вистачає, а там є річка, якою тече 12 мільярдів доларів. І дуже хочеться їх взяти. Ось і вся історія, нічого нового в цьому немає. Це вже було два роки тому. Нічим хорошим це не закінчиться, це точно", – сказав Олександр Ольшанський.

Новини за темою: Скасування обмежень зарплат у наглядових радах – це загравання з МВФ, – Войціцька

Гість ток-шоу переконаний, що така ініціатива приречена на провал.

"Узяти ці гроші не вийде, тому що вони (заробітчани. – Ред.) будуть переказувати ці гроші іншим способом. Ми тільки погіршимо платіжний баланс – скоротяться ці перекази. Вони будуть в кишенях їх перевозити, ще якось. Усе піде у "тінь", – сказав Олександр Ольшанський.

Нагадаємо, у травні у НБУ прогнозували, що у 2020 році перекази заробітчан в Україну становитимуть 10 млрд доларів, що на 2 млрд доларів менше, ніж минулого року.

Додамо, міністр економіки України (1997-1998 рр.) Віктор Суслов заявляв, що українська влада, яка закликала заробітчан повернутися та обіцяла нові робочі місця, по факту жодного робочого місця не створила.Loading...