Голова Нацбанку написав заяву на звільнення

Яків Смолій Фото - bank.gov.ua

За словами Смолія, тривалий час на Нацбанк здійснюється систематичний політичний тиск

Голова Національного банку України Яків Смолій написав на ім'я президента Володимира Зеленського заяву про відставку. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов'язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Смолій.

Довідка:

Яків Смолій (народився 1 лютого 1961, у селі Вербовець Тернопільської області) - український банкір.

З 25 квітня 2014 року — працював заступником Голови Національного банку України. Керував готівковим обігом банку, IT та платіжними системами, Банкнотно-монетним двором, Фабрикою банкнотного паперу, Центральним сховищем НБУ та Державною скарбницею України.

З 25 жовтня 2016 року — перший заступник Голови Національного банку України.

З 11 травня 2017 року — виконувач обов'язків Голови Національного банку на час безстрокової відпустки Валерії Гонтаревої.

З 15 березня 2018 року — призначений Головою Національного банку України за рішенням Верховної Ради України.

Новини за темою: Рада може призначити, але не може звільнити голову НБУ. Де таке є? – Головко

Нагадаємо, раніше політтехнолог Борис Тизенгаузен заявляв, що керівництво Національного банку України зараз можуть змінити, і на відносини з міжнародними кредиторами це не вплине.

Loading...