Голобуцький: Директор фінмоніторингу НБУ Ігор Береза може "зливати" олігарху Кауфману інформацію про конкурентів

Олексій Голубоцький Фото з відкритих джерел

Директор департаменту фінансового моніторингу Нацбанку України Ігор Береза може бути причетний до "зливу" конфіденційної інформації про конкурентів одеському олігарху, тютюновому монополісту Борису Кауфману. Про це у Facebook написав блогер, політолог Олексій Голобуцький з посиланням на джерела в НБУ.

"Передаються дані не всіх клієнтів, а конкретно тих, хто конкурує з бізнесами Кауфмана. 2018-го, як з'ясувалося, вже була викрита велика афера з легалізації Березою незаконних фінансових схем — (тобто, з відмивання грошей) - але тоді справу зам'яли. Згідно з певними відомостями, з цим постаралися російські олігархи, зокрема, Михайло Фрідман, який і лобіював призначення Ігоря Берези в Нацбанк. Кажуть, що Береза всі ці роки вміло дякує за таку довіру", — написав Голобуцький.

Борис Кауфман - власник найбільшого дистриб'ютора тютюнових виробів "Тедіс". У 2016 році Антимонопольний комітет України визнав компанію монополістом і звинуватив у штучному завищенні цін на сигарети. "Тедіс" виплатив до бюджету 300 млн грн, проте пізніше подав позов на рішення АМКУ. Так тютюновий олігарх намагається "здерти" з держави 300 млн грн і скасувати штраф у загальній сумі 3,5 млрд грн.

Береза, за словами експерта, протягом багатьох років перебуває у сфері впливу олігарха і лобіює його інтереси. "І ось чергова брудна історія та зв'язок із Кауфманом. Хоча, скажімо, з точки зору податкових декларацій І. Береза - кришталево чистий і бідний як чернець. Принаймні, у владі Зеленського до директора Департаменту фінмоніторингу НБУ ніяких претензій немає - його роботою і підробітком всі задоволені", - додав Голобуцький.

Ігоря Березу ЗМІ називають "батьком" корупційної схеми щодо легалізації неофіційних доходів через банківську систему. При тому, що очолюваний ним департамент зобов'язаний з цими явищами боротися. На посаду Березу призначили у 2015 році. До того він був членом правління Сітібанку.

Loading...