Гетманцев пропонує відкласти підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тисяч

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

На його думку, це створює додаткове навантаження на бізнес та фонд оплати праці.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відклав би підвищення підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тисяч гривень із 1 липня 2021 року до 1 грудня 2021. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН. Гроші.

"Тиск на гривню є. Це очевидні речі, бо ми піднімаємо (зарплати - ред) різко. Проте, я би не переоцінював втрати бюджету від цього рішення. Бо втрати бюджету, які ми використовуємо на виплату зарплат бюджетникам за рахунок бюджету, компенсуються надходженнями податків. Тобто, якогось колосального негативного впливу на бюджет ми не очікуємо взагалі", - сказав він.

За словами Гетманцева, не можна заперечувати додаткове навантаження на бізнес, на фонд оплати праці.

Новини за темою: У 2021 році підвищення мінімалки в Україні планується у два етапи, - проєкт держбюджету

"Дійсно, підвищуючи заробітні плати, ми можемо отримати тінізацію зарплат, коли людей будуть переводити на пів ставки тощо. Так, в цьому є проблема. Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тис. грн, а не 6,5 тис. грн. Тобто, я б зупинився на 6 тис. грн", - зазначив нардеп.

За його словами, він відклав би підвищення мінімалки до 6,5 тисяч до 1 грудня 2021 року.

"Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес", - додав він.

Новини за темою: Підвищення зарплат і пенсій: Зеленський назвав, коли Україна вийде на "людський" рівень "соціалки"

Раніше у Міністерстві освіти і науки заявляли, що підвищення зарплат вчителів не скасували, а відтермінували, оскільки в держбюджеті не вистачає 50 млрд грн, необхідних для такого кроку.

Loading...