Герус про ситуацію з "Енергоатомом": Потрібно давати можливість державним компаніям працювати, а не зупиняти їх на догоду монополістам

Народний депутат Андрій Герус Фото з відкритих джерел

На сьогодні потужність "Енергоатому" використовується не в повному обсязі, хоча могла б використовуватися більше. Відповідно, якби більше атомних блоків працювало і на більшій потужності, вони б виробляли більше електроенергії, і був би кращий фінансовий стан. Про це заявив голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Він наголосив, що зараз у підприємства "Енергоатом" є серйозні проблеми, тому що ще весною було рішення Міністерства щодо зупинки блоків деяких атомних електростанцій.

"Ті дії, які були в основі, призвели до погіршення фінансового стану, і сьогодні бачимо наслідки, це перший момент. А другий, була прийнята постанова Кабінету міністрів нібито для того, щоб "Енергоатом" міг свою електроенергію продавати по двосторонніх договорах напряму споживачам і відповідно отримувати передоплату, мати живі кошти і заробляти гроші на різних умовах. Але у цю постанову був доданий окремий пункт, який унеможливив продаж електроенергії "Енергоатому" на ринку по двосторонніх договорах, і це також є серйозною проблемою", - зазначив нардеп.

Коментуючи заяву профспілок підприємства про мітинг 19 серпня під стінами Кабміну він зазначив, що, на його думку, вимога профспілок "Енергоатому" полягає в тому, щоб дозволити підприємству працювати на ринку електроенергії.

"Ми повинні розуміти, що "Енергоатом" - це державна компанія, платить заробітні плати, дивіденди у державний бюджет. Тому ми повинні давати державним компаніям можливість працювати, а не зупиняти їх в угоду деяким приватним монополістам, які потім продають електроенергію дорожче. Якщо така ситуація буде продовжуватися то вона вплине на споживачів, тому що чим менше буде працювати "Енергоатом", що виробляє найдешевшу електроенергію, тим більше на ринку буде дорожчого виду енергії від приватних станцій. Дорожча електроенергія – і кінцеві тарифи можуть зрости. Щоб цього не відбулося ми постійно звертаємося до уряду і закликаємо, щоб "Енергоатом" працював на повну потужність і продавав на ринок увесь свій обсяг електроенергії, тоді ситуація буде стабільна", - додав Герус.

Loading...