"Газпром" замовив додаткові потужності для транзиту газу Україною, - "Нафтогаз"

delo.ua

Послуги з організації транзиту будуть оплачені "Газпромом" додатково до основного транзитного договору

Російська компанія "Газпром" замовила додаткові потужності для транзиту газу у Європу українською ГТС. Про це повідомила пресслужба "Нафтогазу".

Зокрема, "Газпром" (Росія) потребує додаткових потужностей для транспортування природного газу в жовтні. Послуги з організації транзиту будуть оплачені Газпромом додатково до основного транзитного договору.

Зазначається, аукціон з розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) та GSA (Польща) 21 вересня 2020 року.

"Кожна додаткова потужність, замовлена "Газпромом" – це додаткові гроші для України та її громадян. Спроможність української ГТС дозволяє задовольнити попит як "Газпрому", так й інших користувачів, щодо послуг з транспортування значних обсягів газу. Україна як надійна держава-транспортер і надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу для європейських споживачів", – зазначив перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома.

Новини за темою: "Нафтогаз" розглядає можливість нових позовів проти "Газпрому" на 17,3 млрд доларів

Нагадаємо, раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв оцінив надходження за транзит газу  від російського "Газпрому" газотранспортною системою України у 2020 році у суму приблизно два мільярди доларів.

За його словами, закріплений в контракті принцип "качай або плати" в період економічної кризи є важливим для України в частині отримання гарантованого доходу від надання транзитних послуг.

Loading...