Фокін розкрив ідею вільної економічної зони для Донбасу

Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін Гордон

Вільна економічна зона полягає у наданні інвесторам можливості користуватися землею за правом суперфіцію

Перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вітольд Фокін розкрив ідею вільної економічної зони для Донбасу. Вона полягає у наданні інвесторам землі в користування за правом суперфіцію. Про це йдеться в інтерв'ю Фокіна "Українському радіо". 

Тобто, інвестори матимуть обмежене право на користування землею на визначений або невизначений термін. Крім цього, така земля може передаватися у спадок. 

"Програма, над якою я працюю зараз з автором ідеї, полягає на тому, щоб користуватись способом суперфіцій, надавати юридичне право під юрисдикцією потужних ведучих держав світу віддавати землю. Тобто уряд не випускає контролю за використанням цієї землі, земля не втрачає своєї державності, але віддається в руки людині, яка навіть має право передавати цю землю в спадщину. Це гарантує безпеку інвестиціям", - зазначив Вітольд Фокін.

Новини за темою: В ОРДЛО можна було б створити міжнародний тимчасовий уряд, - Фокін

Також він наголосив, що таким чином за рахунок інвесторів в Україні можуть збільшити кількість робочих місць. 

"Це не оренда, це земля, яка не втрачає своєї державності, але віддається в руки людині, яка буде мати право передавати землю у спадщину. Це гарантує безпеку інвестицій, це дає кожному ділку або роботодавцю не турбуватися про свої гроші", - пояснив заступник глави ТКГ. 

Зауважимо, суперфіція - це обмежене право користування чужою земельною ділянкою, яку можна передавати у спадок, обтяжувати заставою і відчужувати на користь третіх осіб.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук запропонував надати Донецькій і Луганській областям статус вільних економічних зон.

Згодом цю ідею підтримав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, це дасть змогу оживити територію з точки зору бізнесу.

Loading...