Федоров: Коли 10 мільйонів українців будуть користуватися "Дією", всеукраїнські опитування можна буде проводити онлайн

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров Facebook

Якщо зробити результати опитування сумнівними, то ми взагалі вб'ємо ідею цифрової держави

Коли додатком "Дія" будуть користуватися 10 мільйонів українців щотижня, після цього можна буде проводити всеукраїнські опитування онлайн.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Відповідаючи на питання ведучої, чи можна було провести всеукраїнське опитування Зеленського, яке відбулося в день виборів, 25 жовтня, в онлайн-форматі, Михайло Федоров зауважив:

"Що стосується опитування через "Дію" - моє бачення, що опитування, навіть не голосування, через додаток "Дія" можна проводити після того, як більша частина українців буде користуватися державними послугами. Для того, щоби вони довіряли результатам. Важливо, що коли ми будуємо цю правову  державу, робити все так, щоб кожному нашому продукту, рішенню і результату довіряли. На сьогодні ми часто проводимо опитування суспільної думки і бачимо, що довіра до електронних сервісів зростає, але її все ще недостатньо, щоб проводити опитування і надавати результати", – сказав міністр.

Новини за темою: У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що вибори президента у 2024 році можуть відбутися онлайн

Михайло Федоров також розповів, що Міністерство трансформації щотижня проводить зустріч з президентом Володимиром Зеленським, де відбувається обговорення цифрових реформ. З його слів, президент завжди тримає це питання "у фокусі".

"І ми з ним пропрацьовуємо питання електронної демократії, питання опитувань, які ми будемо проводити в наступному році вже через додаток "Дія". Але все-таки у мене чітка, тверда позиція: коли "Дією" і її продуктами будуть користуватися 10 мільйонів українців щотижня, після цього я вже буду готовий запустити опитування. Тому що довіра – найголовніше. Якщо ми хоч якось зможемо підвести українців, зробити результати опитування сумнівними, то взагалі вб’ємо ідею цифрової держави. Тому я так бережу цю ідею цифрової трансформації", – підкреслив міністр Федоров. 

Новини за темою: Опитування від Зеленського: Курйози з волонтерами, зникнення скриньок та перші результати

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. 

У день виборів до місцевих органів влади біля виборчих дільниць відбулося всеукраїнське опитування, ініційоване Володимиром Зеленським. Громадянам пропонували відповісти на 5 важливих питань шляхом заповнення спеціальної анкети. 

Як повідомляли, для проведення опитування щодо п'яти питань президента Володимира Зеленського в день місцевих виборів 25 жовтня партія "Слуга народу" найняла компанію "Зе медіа".

Loading...