Ексвласники ПриватБанку відмили майже 800 мільйонів доларів, - позов

Відділення ПриватБанку

З відкритих джерел

Змінений позов подали в США 21 липня

ПриватБанк у поданому в США позові стверджує, що колишні керівники банку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов відмили  майже 800 млн доларів. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням, після перевірки додаткових банківських документів, банк подав до суду у штаті Делавер 21 липня змінений позов проти колишніх керівників. У документі вказано, що обидва відмили 660 мільйонів доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 млн доларів через інші американські компанії. Також "Приватбанк" вимагає від Коломойського та Боголюбова  відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

Як зазначається, первісний позов "Приватбанк" подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року. Тоді колишніх власників звинуватили у відмиванні у США 623 млн доларів.

Новини за темою: Голова наглядової ради державного ПриватБанку отримує по 2 тис. дол. в день

Зараз у новому документі вказано, що іще 86 мільйонів доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008–2010 років. Ці гроші вони вивели на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку "Ренесанс-капітал".

У позові стверджується, що обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав "Приватбанк" різноманітним компаніям, які контролювали самі ж олігархи. Далі, за словами банку, ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

Новини за темою: Іноді буває: Зеленський розповів, чи спілкується із Коломойським

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що український "Приватбанк" за останній рік піднявся на 262 позиції в глобальному рейтингу топ-1000 світових банків і у 2020 році потрапив до топ-500 найкращих світових банків.

Loading...