Експерти: До 2025 року нові технології витіснять 85 млн робочих місць

Фото з відкритих джерел

43% роботодавців — за скорочення робочих місць через автоматизацію

Через п'ять років робота між людиною і технікою розділиться порівну. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього економічного форуму, передає DW

Як зазначається, через автоматизацію в результаті технологічного прогресу до 2025 року можуть бути скорочені 85 млн робочих місць в 15 сферах економіки. Це випливає з доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), опублікованого 20 жовтня. Разом з тим експерти вважають, що "революція роботів" призведе до створення 97 млн ​​нових робочих місць. В цілому, в майбутньому, на відміну від попередніх років, поява нових позицій відбуватиметься повільніше, ніж зникнення тих, що вже існують.

За оцінкою експертів ВЕФ, до 2025 року робота між людиною і машинами буде розподіляти порівну. При цьому автоматизація торкнеться таких видів діяльності, як введення та обробка даних, бухгалтерський облік, низка адміністративних завдань.

Відповідно до проведеного експертами ВЕФ з опитуванням, 43 відсотки представників бізнесу заявили, що мають намір скоротити робочі місця через впровадження нових технологій. 41 відсоток роботодавців планує розширити мережу підрядників для виконання деяких видів робіт, а 34 відсотки — залучити нову робочу силу, необхідну для інтеграції нових технологій.

"Прискорення автоматизації та наслідки обумовленої пандемією коронавірусу рецесією посилили вже наявний дисбаланс на ринках праці та звели нанівець зниження рівня безробіття, досягнуте після глобальної економічної кризи 2007-2008 років", - зазначив керуючий директор ВЕФ Саадія Захід.

Новини за темою: Офіційне безробіття в Україні перевищило рівень минулого року на 77%

Раніше повідомлялося, що в Україні станом на 12 жовтня офіційно зареєстровано 427 тисяч безробітнихLoading...