Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Експерт розповів, як уникнути краху економіки України у разі введення повного локдауну

Олексій Дорошенко Скріншот відео

Олексій Дорошенко радить включити "друкарський верстат", щоб залити додаткові кошти в економіку

Якщо Національний банк збільшить друк грошей і віддасть їх у вигляді кредитів бізнесу, який потерпає від пандемії коронавірусу і їх потребує, ми можемо запустити економіку.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Експерт зауважив, що через введення в Україні "карантину вихідного дня" підприємці скаржаться, що впала навіть торгівля продуктами харчування, тому що люди практично не покидають свої оселі. Таким чином, продовжив Дорошенко, скорочується надходження податків до бюджету. Якщо ж в Україні введуть повний локдаун, зі слів гостя ток-шоу, економіка країни зазнає неповоротних втрат.   

"Однак, якщо зараз Національний банк збільшить друк грошей і віддасть їх у вигляді кредитів бізнесу, який їх потребує, ми можемо запустити економіку. Це не призведе до негативних впливів і до суттєвого збільшення інфляції", – сказав Олексій Дорошенко.   

Він нагадав, що запланована інфляція в бюджеті – 7,3%, і якщо зараз держава надрукує додаткові кошти та роздасть їх бізнесу, це збільшить інфляцію лише на 1-1,5%, що не стане критичним для країни.

Новини за темою: Нацбанк пояснив, чому економіка України впала на понад 11% у II кварталі 2020 року

"Тому в даному випадку це один з рецептів, який ми можемо використати. Коли економіка тоне, у кожного із нас зменшується купівельна спроможність, тому потрібна підтримка грошима бізнесу, який буде виплачувати їх співробітникам та людям, які відправлені зараз на вимушені канікули", – прокоментував Олексій Дорошенко.

Новини за темою"Карантин вихідного дня" - це один з кроків до повного локдауну, - Рубан

Нагадаємо, 11 листопада, Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження "карантину вихідного дня". Дія жорсткого карантину розпочнеться із суботи, 14 листопада.

Рішенням уряду забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Тим часом українські ресторатори та підприємці зі всієї країни вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень.

17 листопада Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про скасування "карантину вихідного дня".

Loading...