Ексміністр назвав два основні чинники, без яких накопичувальна система не діятиме

Віктор Суслов

Дефіцит Пенсійного фонду в наступному році перевищить 200 млрд грн, зауважив Віктор Суслов

Без стійкої і надійної банківської системи і ​​без розвиненого і надійного ринку цінних паперів в Україні накопичувальна пенсійна система неможлива.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Колишній міністр нагадав, що накопичувальна пенсійна система працює в Україні з 2003 року і сьогодні вона є добровільною.

"За цей час багато пенсійних фондів збанкрутували. Навіть пенсійний фонд НБУ, навіть там гроші були розкрадені. Тому, оскільки пенсійні фонди гроші зберігають в банках, остання банківська криза призвела до втрати величезних обсягів грошей у банках. ...Без стійкої і надійної банківської системи, додам – ​​без розвиненого і надійного ринку цінних паперів накопичувальна система неможлива. А коли зараз наш прем'єр говорить про можливість введення обов'язкової накопичувальної системи, то виникає питання – а за чий рахунок? У Пенсійному фонді для цього грошей немає. Дефіцит Пенсійного фонду в наступному році перевищить 200 млрд грн. Цей дефіцит покривається за рахунок державного бюджету. Запровадити накопичувальну систему, коли люди будуть примусово накопичувати за рахунок зменшення своєї заробітної плати навряд чи можливо, бо для людей надійніше отримати гроші зараз", - сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Рева: Влада хоче забрати з Пенсійного фонду 50 млрд гривень і віддати їх "друзям Третьякової"

Нагадаємо, економічний аналітик Віктор Скаршевський заявляв, що заборгованість української держави пенсіонерам, які проживають на непідконтрольній території, за оцінками Міністерства фінансів, становить від 32 до 80 мільярдів гривень.

Також повідомляли, що Кабінет міністрів України продовжив запроваджені у квітні 2020 року щомісячні компенсаційні виплати пенсіонерам, старших за 80 років, у розмірі 500 грн на 2021 рік та надалі.

Loading...