Ексміністр економіки: Стабільний курс долара – результат роботи Нацбанку, а не Зеленського

Віктор Суслов

з відкритих джерел

Стабільний курс долара – тимчасове явище, бо зараз спостерігається падіння виробництва і зростання безробіття

Курс долара – це те питання, яке до президента України Володимира Зеленського відношення не має. Стабільний курс долара – це результат роботи Національного банку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив колишній міністр економіки Україні Віктор Суслов.

Він зауважив, що зниження ціни на газ та нафту в Україні – це наслідок падіння цін на світових ринках, а не одноосібна заслуга української влади. За словами Суслова, не є здобутком президентської команди і стабільний курс долара.

"Курс долара – це те питання, яке до президента Зеленського відношення не має. Тому що курс долара – це результат роботи Національного банку", – заявив Віктор Суслов.

Разом з тим він додав, що цю роботу Нацбанку можна оцінювати по різному, адже стабільний курс гривні – це, з однієї сторони, нібито й не погано, але з іншої сторони – штучне зміцнення гривні дало можливість міжнародними фінансовим спекулянтам заробити на Україні мільярди доларів.

"А Україна в результаті підвищеного курсу гривні у порівнянні з прогнозами не отримала значну частину доходів бюджету, в результаті у нас різко виріс дефіцит. Але є тут, звичайно, і деякі плюси. Більш міцна гривня означає, що сповільнилися темпи інфляції. Та це тимчасово, бо зараз спостерігаємо падіння виробництва і зростання безробіття", – підкреслив експерт.

Новини за темою: Тиждень розпочався зі зміцнення гривні: Курси валют від НБУ

Нагадаємо, голова НБУ Кирило Шевченко розповів, що коливання курсу гривні знаходяться в межах норми, а отже Нацбанк не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку.

За словами голови Нацбанку, 20 липня регулятор готовий був вийти на міжбанк з пропозицією іноземної валюти, але за вищим курсом, ніж той, що встановився в результаті торгів. Однак, ввечері того ж дня тренд змінився в бік зміцнення гривні.Loading...