Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Ексміністр економіки пояснив, чому в Україні "зрізали" заплановане підвищення зарплат учителям

Віктор Суслов

Освіта – не пріоритет для уряду, констатував Віктор Суслов

Міжнародний валютний фонд наполіг на скороченні дефіциту державного бюджету України на 2021 рік на пів відсотка, тож дохідну частину скоротили більш як на 20 млрд. З огляду на це скасували, зокрема заплановане підвищення зарплат педагогам.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Віктор Суслов пояснив, чому в Україні "зрізали" заплановане підвищення зарплат учителям.

"Тут треба додати головну цифру: оголошено було, що завершилися переговори з МВФ з питань узгодження параметрів бюджету. І МВФ якраз наполіг на скороченні дефіциту бюджету на пів відсотка – з 6%, які були закладені, до 5,5 фактично, там 5,47, будемо вважати 5,5%. З огляду на це, звичайно, довелося скорочувати і видаткову частину, тому що скорочення дефіциту у цьому випадку рівнозначне скороченню доходів. Скорочувати дохідну частину більше, ніж на 20 млрд, тому і позрізали, скасували заплановане підвищення, наприклад, зарплат вчителям. Це по лінії скорочення витрат на освіту", – зазначив Віктор Суслов.

Новини за темою: Ухвалили держбюджет-2021: Що буде з курсом гривні, зарплатнею і зовнішнім боргом України наступного року

Колишній урядовець констатував, що освітня сфера не є пріоритетом для Кабміну.

"Тож учителі зі своїми злиденними зарплатами і залишаться, це тому що освіта – не пріоритет для уряду", – резюмував Віктор Суслов.

Нагадаємо, нещодавно глава МОН Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати працівникам освіти підвищать, попри економічні труднощі у зв'язку з пандемією COVID-19. За його словами, кошти на збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. 

Проте на позачерговому засіданні уряду 23 листопада Кабмін скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. Так, уряд призупинив дію постанови від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки" до 31 грудня 2021 року. Зокрема, постановою виключається пункт про те, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До слова, згідно з проєктом державного бюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становитиме 2393 гривні.

Loading...