Доступна іпотека для українців: Нацбанк назвав умови

Національний банк України Радіо Свобода

За інформацією НБУ, на сьогодні сім банків сконцентрували 97% обсягів нової іпотеки

Національний банк України вважає, аби пришвидшити появу у державі масової доступної іпотеки, у першу чергу потрібно навести лад на ринку первинної нерухомості, зокрема в частині прозорості забудовників, а також врегулювати процес фінансування будівництв. Про це повідомила пресслужба НБУ у Facebook.

За інформацією НБУ, на сьогодні сім банків сконцентрували 97% обсягів нової іпотеки. Майже три четверті нових іпотечних кредитів – кредити на придбання житла на вторинному ринку, з первинним ринком банки працюють не так охоче. Водночас значна кількість банків, які раніше займались іпотекою, зараз взагалі не виходять на ринок через високі ризики.

У відомстві стверджують, що механізм доступної іпотеки буде ефективний тоді, коли інвестори будуть мати гарантії: готове житло або повернення коштів.

"Друга сторона у питанні масової доступної іпотеки - це попит на неї, важливою складовою якого є ціна кредиту. На початок року середня ставка за іпотекою була 19%, зараз вона складає близько 13%", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Рада продовжила мораторій на стягнення за валютною іпотекою

Нагадаємо, раніше голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що однією з ключових причин, чому банки не поспішають активніше працювати з іпотекою, є непрозорі схеми фінансування серед забудовників. За його словами, є ще ряд моментів, які стримують банки, один з них - мораторій на стягнення валютних кредитів.

Loading...