Допомога ФОП під час локдауну: Експерт розповів, скільки коштів отримають підприємці за ініціативою президента

politeka.net

Виплати можна буде аналізувати після внесення у Раду відповідного проєкту закону

У разі введення повного локдауну фізичні особи-підприємці та працівники, які втратили роботу через карантин, зможуть отримати, умовно кажучи, 4 тисячі гривень за 2 тижні.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK розповів політичний і економічний експерт Валерий Клочок.

Експерт прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про те, що фізичні особи-підприємці та працівники, які втратили роботу через карантин, зможуть отримати 8 тисяч гривень допомоги.  

Зокрема, зі слів Валерія Клочка, 8 тисяч гривень – не конкретна цифра, яку зможуть отримати ті, хто втратив роботу, сума буде розраховуватися від періоду, протягом якого не працюватиме ФОП.

"Тобто якщо не працюватиме 2 тижні, то це 4 тисячі гривень, грубо кажучи. Тому саме і так буде відбуватися нарахування. Це у своєму посланні і конкретизував президент", – зазначив експерт й додав, що всі інші виплати можна буде аналізувати після внесення у Раду відповідного проєкту закону.

Разом з тим Клочок зауважив, що в контексті виплат можуть відбуватися певні маніпуляції, зокрема, щодо формулювання "працівників, які будуть звільнені".

Новини за темою: Кабмін продовжив виплати на дітей ФОПам, які обмежили свою роботу в умовах карантину

"Ти не отримаєш компенсацію, якщо ти скорочений. Якщо тебе скорочують, то тобі мають про це повідомити за 2 місяці до цього і виплатити компенсацію – вихідну допомогу. Це зовсім інша процедура. Але, якщо в законі буде прописана норма, що ти втратив робоче місце через те, що був оголошений локдаун, а відповідні зміни мають бути внесені і до Трудового кодексу, то якщо буде введено локдаун і це буде в законі, проблем ніяких не буде. Я ідеалізую ситуацію, так вона має виглядати. Але ж інше питання щодо звільнення. У ФОПів хіба всі офіційно працюють? Це теж питання до оподаткування", – зазначив експерт.   

Він також зауважив, що дивним виглядає те, що ЄСВ у разі повного локдауну не буде сплачувати лише перша група ФОП, коли навесні всі без винятку не сплачували цей внесок.

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень. Такі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень. Крім того, буде передбачена компенсація за збереження робочих місць.

Зі слів президента, податковий борг до 3,06 тис. грн анулюють для майже чотирьох мільйонів українців.

Очільник країни також зазначив, що передбачаються податкові канікули, а при посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб - підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.Loading...