Долар оновив дворічний рекорд щодо гривні

Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На початку вересня 2018 року котирування міжбанку складали 28 гривень 41-45 копійок за долар

На українському міжбанківському валютному ринку триває зростання котирувань у парі долар-гривня. Американська валюта вже оновила рекорд листопада 2018 року і впритул наблизилася до ще одного орієнтиру, встановленого майже 26 місяців тому, повідомляє "Радіо Свобода".

Як зазначається, на початку вересня 2018 року котирування міжбанку складали 28 гривень 41-45 копійок за долар, а офіційний курс на 5 вересня 2018 року НБУ встановив на рівні 28 гривень 49 копійок за долар.

За даними Finance.ua станом на 12:20, котирування міжбанку становили 28 гривень 43-44,5 копійки за долар (торги відкрилися на рівні 28 гривень 39-41 копійка за долар).

Першим чинником, який впливає на валютний ринок, аналітики сайту "Мінфін" назвали надходження експортерам значних сум відшкодувань ПДВ від держави.

"Вони отримали близько 5,6 мільярда гривень і відтепер почнуть їх активно витрачати на фінансування своїх поточних господарських операцій. Крім цього, частина таких компаній виступають не тільки як експортери, але й купують товари та послуги за кордоном. Це перетворює їх і на покупців валюти на міжбанку, що збільшує попит на ринку", - вказують експерти.

Новини за темою: У Нацбанку пояснили причину різкого зростання долара

Нагадаємо, сьогодні Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют на рівні 28,39 грн та євро - 33,31 грн за євро.Loading...