Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Долар може впасти на 20% через відновлення світової економіки

zagrangid.com

Ситуація буде подібною до середини 2000-х років

Завдяки появі вакцини від COVID-19 та відновленню світової економіки долар може впасти на 20%. Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що банки, які вже мали негативні прогнози стосовно долара у наступному році, погіршили очікувані показники на тлі появи нових клінічних випробувань. Аналітики Wall Street очікують, що з появою вакцини долар "впаде" через зростання впевненості у світовій економіці.

Відновлення економіки та впевненості на ринках дає можливість вдаватися до більш ризикованих кроків. Натомість долар – валюта, що має особливий попит у часи кризи як "гарант безпеки". Так було й у часи перших спалахів COVID-19.

Таким чином, прогнози банків показують падіння долара до 20% наступного року. Аналітики порівнюють очікувану ситуацію наступного року з падінням, що спостерігалось у середині 2000-х. Тоді долар сягнув падіння у 33% за декілька років. Попит на інші валюти на ринках, що розвиваються, стрімко зростав, адже інвестори йшли за низькими відсотковими ставками. Тенденцію спинила світова криза 2008 року.

Новини за темою: Здешевлення провідної валюти світу: Що потрібно знати бізнесу, коли падає долар

Як повідомляється, консенсус-прогнози Bloomberg показують очікуване падіння індексу долара близько 3% до кінця наступного року. Євро у цей час може сягнути 1,21 долара проти 1,18 долара наразі.

У Morgan Stanley, американському інвестиційному банку, очікують падіння індексу на 4% завдяки зростанню валют Норвегії, Швеції, Нової Зеландії та Австралії. На думку аналітика компанії, євро вартуватиме 1,25 долара наприкінці 2021 року.

Банківські аналітики також зазначають, що підвищення США облікової ставки призведе до відтоку інвесторів у пошуку кращих умов, що ще більше відзначиться на показниках долара.

Новини за темою: Доля долару у "посттрампівському" світі

Нагадаємо, у жовтні Міністерство фінансів України заявляло, що не планує доводити курс гривні до долара до 29 гривень за одиницю валюти.

Loading...