Додатковий контроль не завжди призводить до збільшення надходжень: Експерти заявили про необхідність пошуку золотої середини для ФОПів

Телеканал ZIK

Якщо збільшити адміністрування, доходи впадуть, якщо проводити лібералізацію – теж негаразд

В багатьох розвинених країнах працює такий принцип, що контроль не завжди призводить до збільшення надходжень. Тому в питанні ФОПів треба знайти золоту середину.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Ростислав Балабан.

"Принцип, який працює в багатьох розвинених країнах, доведений економістами і мені подобається, – адміністрування, додаткове адміністрування або додатковий контроль не завжди призводить до збільшення надходжень. Тобто треба знайти золоту середину. Бо якщо збільшити адміністрування, доходи впадуть. Робите лібералізацію - теж негаразд", - зазначив Ростислав Балабан.

Відтак, наголосив експерт, вводячи касові апарати для підприємців, держава змушує  ФОПів, які не мають робочої сили, наймати бухгалтера та створити ще одну ставку, щоб все "розрулити", що для малого бізнесмена є невигідним. Зі слів експерта, це змусить багатьох людей закрити свої бізнеси, внаслідок чого бюджет втратить частину доходів.

Окрім цього Ростислав Балабан зауважив, що раніше підприємці просили відтермінувати введення РРО для малого та середнього бізнесу, а сьогодні виступають за повне скасування. Він не виключає, що вже завтра підприємці вимагатимуть відставки уряду.

"Тобто ми зараз на пороховій бочці. В якому розумінні: сьогодні парламент не зміг зібратися на дев'яту годину ранку, в робочий день! От поки вони будуть приймати якісь рішення щодо ФОПів, буде вимога до уряду піти геть", – прокоментував політичний експерт.

Нагадаємо, сьогодні із самого ранку в центрі Києва проходить акція протесту підприємців. Мітингувальники вимагають, щоб Рада скасувала введення РРО для малого та середнього бізнесу. Також протестують проти запровадження в Україні повного локдауну.

Новини за темою: Черговий локдаун та невирішена проблема з ФОПами можуть викликати масштабний суспільний супротив, - експерт

Натомість Верховна Рада прийняла законопроєкт про фіскалізацію, тепер обов’язкове введення касових апаратів для ФОПів відтерміновано до 1 січня 2022 року.

Згідно з повідомленням, з трибуни парламентського залу депутати називали документ компромісним варіантом.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що документ дасть можливість працювати малому бізнесу і при цьому не дозволить відійти від оподаткування недобросовісним підприємцям.

Однак підприємців таке рішення  не задовольнило, вони заявляють, що акції протесту будуть продовжуватися.

 

Loading...