Добу тому розпочалася світова фінансова криза, – економіст

Михайло Кухар Скріншот відео

"Ми живемо у світі, який вже змінився"

Зараз цивілізованих інструментів інвестування, зрозумілих для іноземних інвесторів, крім державних цінних паперів, в Україні немає.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст Михайло Кухар.

"Ми живемо у світі, який вже змінився. Добу тому почалася світова фінансова криза. Падіння американського ринку по тисячі пунктів на день, котре продовжується і зараз, цієї миті…, робить будь-які розмови про те, чи буде 3% зростання чи 1% зростання, безперспективними. Так, невдала політика ревальвації придушила наш експорт, і це вже відбулося. Це ми відчули на спаді економічного зростання четвертого кварталу, і я думаю, що добре, якщо буде хоч якесь зростання у першому кварталі. Я певен, що не буде жодного зростання у другому", – зазначив експерт.

Новини за темою: США на порозі глобальної економічної кризи: Національний борг перевищив розміри американської економіки

Михайло Кухар також зауважив, що готувати проєкти для інвестицій є завданням для бізнесу, а не для уряду. Завданням уряду, з його слів, "є перечитати перший розділ підручника з економіки та пригадати, що ми живемо у XXI столітті, у другому десятилітті, і соромно жити, не маючи головного інструменту із залучення інвестицій, а саме – фондової біржі та фондового ринку".

"Оце треба будувати просто негайно, тому що ніхто херсонськими степами мандрувати на джипі та вишуковувати, де є якісь заводи, куди б там інвестувати, не буде", – заявив Михайло Кухар та наголосив, що зараз цивілізованих інструментів інвестування, зрозумілих для іноземних інвесторів, крім державних цінних паперів, в Україні немає.

Як повідомляли, через спалаху коронавірусу у світі вартість акцій компаній на фондових ринках впала на п'ять трильйонів доларів США.

Читайте також: "Чому українська економіка почала різко гальмувати, і що з нею буде в поточному році?".

Loading...