Для повернення до рівня 2019-го українській економіці буде потрібно три роки, – Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Експерт назвав приховану мету запровадження карантину

Для того, щоб повернутися до рівня 2019 року, економіці України потрібно буде щонайменше три роки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт зауважив, що лише офіційно роздрібна торгівля в Україні впала на 9%. Олександр Охріменко каже, що, до прикладу, до України завезли на 48% менше смартфонів, оскільки їх зараз не купують. Експерт каже, що ця ситуація свідчить про те, що українці не геть зубожіли, проте до рівня 2019 року економіці доведеться повертатися щонайменше три роки.

"Карантин не треба було вводити. Я розумію, для чого це робив Денис Шмигаль. Вони хотіли обманути МВФ, хотіли 50 млрд дол., потім – 10. Насамкінець дали 2 млрд. Тобто вони хотіли обманути МВФ, а МВФ обманув їх. Тепер чому вони цю комедію далі грають? Місцеві вибори. Якийсь дурень їм сказав, що, якщо людей залякати, що всі помруть, а потім президент вийде і скаже, що я вас всіх врятував, то проголосують. І це вони педалюють і грають-грають. Те, що економіка валиться, вони бачать, але тут проблема у чому: вони заробляють не на економіці, а на крадіжках з державного бюджету", – заявив експерт.

Новини за темою: В Україні мають намір закуповувати гречку в резерв, – міністр економіки

Як повідомляли, реальний валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%. Про це йдеться в огляді економічної активності за відповідний період, розміщеному на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує падіння ВВП України на 4,5% у 2020 році. У доповіді також сказано, що економіки в регіонах ЄБРР можуть скоротитися в середньому на 3,5% в цьому році, а у 2021 році можливий відскік на 4,8%.

Кабмін допустив у своєму прогнозі падіння ВВП України до 8%. Loading...