Девальвація – не від великого розуму, а від бажання ошукати українців, – Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Є люди, які хочуть заробити на девальвації, констатував експерт

Розмови про те, що девальвація національної валюти допоможе, свідчать про велике бажання ошукати українців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт, коментуючи валютні коливання, зауважив, що на цьому завжди наживалися, і девальвація національної валюти свідчить про бажання обікрасти громадян.  

"Є люди, які хочуть заробити на девальвації. Завжди є люди, які грають на курсі. Їм 30 (грн/дол.) хочеться, однозначно. Хочу вам нагадати, що був такий період з 2006-2008 рр., коли курс був 5,05. Економіка зростала... Не треба нам девальвації. Оці всі розмови, що девальвація допоможе – це не від великого розуму, це про велике бажання ошукати українців", – заявив Олександр Охріменко.

Новини за темою: Змінили голову – отримали девальвацію: Чому в Україні стрибнули долар та євро і що буде до кінця року

Експерт додав, що девальвація гривні, з точки зору теорії, має відбуватися тоді, коли платіжний баланс від’ємний, проте дані Національного банку України свідчить про те, що у першому півріччі ця цифра є зі знаком "плюс".

Нагадаємо, у Нацбанку пояснили причину різкого зростання долара. Зокрема, там повідомили, що причина різкого зростання валюти США – це психологічні фактори.

Також голова НБУ Кирило Шевченко розповів, що коливання курсу гривні знаходяться в межах норми, а отже Нацбанк не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку.

Додамо, Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют. Так, 3 серпня долар становить 27,67 грн, євро – 32,78 грн.

Loading...