Детінізацію потрібно розпочинати не з ФОПів, а з приватних монополій і мільярдних скруток на митниці, – Тизенгаузен

Борис Тизенгаузен. Фото prefiksblog.co.ua

Є сенс звернути увагу саме в ці сектори

Уряд мав би розпочати детінізацію не з ФОПів, а з приватних монополій, мільярдних скруток, контрабанди та митниці.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Експерт зауважив, що зараз українські підприємці переживають не найкращий час – через карантин вони втрачають значну частину свого прибутку, а часто й взагалі втрачають свій бізнес. Разом з тим він зазначив, що процес детінізації, який розпочала держава, важливий, однак починати його потрібно не з ФОПів.

"На місці уряду я б розпочинав детінізацію з приватних монополій, з мільярдних скруток, з боротьби із контрабандою. Також із митниці. Мабуть, є сенс звернути туди увагу", – заявив Борис Тизенгаузен.

Окрім цього наповнити бюджет, на думку експерта, можна шляхом приватизації державних підприємств, які на сьогодні є збитковими.

Також політтехнолог звернув увагу на те, що законопроєкт, який Рада прийняла про відтермінування касових апаратів для ФОПів, має подвійні стандарти. Зі слів Тизенгаузена, там не врегульована робота великих торгових мереж, які часто розбиваються на декілька ФОПів, уникаючи сплати податків.

Новини за темою: Влада живе в режимі "інтелектуального локдауну", тому й ухвалює закони, які не відповідають інтересам громадян, – політтехнолог про протести ФОПів

"Тому виникає питання, чи в рівних умовах будуть ФОПи та крупні мережі. Ми ж пам’ятаємо, що ФОПи закриваються, а великі торгівельні центри працюють. Тому знову питання подвійних стандартів, чи будуть застосовані схеми детінізації до всіх однаково, чи буде виключення як завжди", – прокоментував експерт.

Нагадаємо, 1 грудня в центрі Києва почалася акція протесту підприємців. Мітингувальники вимагали, щоб Рада скасувала введення РРО для малого та середнього бізнесу. Також протестували проти запровадження в Україні повного локдауну.

Натомість Верховна Рада прийняла законопроєкт про фіскалізацію, тепер обов’язкове введення касових апаратів для ФОПів відтерміновано до 1 січня 2022 року.

Згідно з повідомленням, з трибуни парламентського залу депутати називали документ компромісним варіантом.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що документ дасть можливість працювати малому бізнесу і при цьому не дозволить відійти від оподаткування недобросовісним підприємцям.

Однак підприємців таке рішення не задовольнило, вони заявили, що акції протесту будуть продовжуватися, вони вимагатимуть повного скасування РРО.

Сьогодні, 4 грудня, підприємці зібралися на чергову масову акцію протесту біля Верховної Ради. 

Loading...