Держбюджет-2021: У "Слузі народу" заявили, що видатки на оборону у 2021-му році зменшувати не будуть

Ірина Верещук

Фото з відкритих джерел

Бюджет на 2021 рік дуже складний, він високодефіцитний

Видатки на оборону в проєкті Державного бюджету на 2021-й рік не зменшуються. Це була чітка і пряма пропозиція президента України Володимира Зеленського.

Про це під час брифінгу в кулуарах ВРУ, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Ірина Верещук.

"Коли ми зараз говоримо про оборону, почну з комітету, в якому я є, то видатки не зменшуються, це точно. Це була чітка, пряма пропозиція президента України – видатки на оборону на рівні 2020 року забезпечити. Тобто до другого читання видатки на оборону будуть на рівні 2020-го року", – зазначила Верещук.

Новини за темою: Україна збільшила в 2019 році витрати на оборону на понад 9%, - SIPRI

Що стосується видатків на медицину, то, зі слів народної депутатки, до другого читання немає 5% і це питання співвідповідальності.

Недофінансована у проєкті бюджеті на 2021-й рік і освіта. Однак, запевнила парламентар, показник не є критичним.

Новини за темою: Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID, - НСЗУ

"Так, ми не зможемо підняти заробітні плати, як цього вимагали вчителі, з 2021-го року. Але ми й не можемо підняти пенсії. Подивіться, які мізерні пенсії, люди отримують менше 2 тисяч гривень. Тому бюджет дуже складний, він високодефіцитний і, навіть, якщо ми зможемо його прийняти, я схиляюся до того, що його треба прийняти, бо якщо ми його не приймемо, ми взагалі залишимося за бюджетним розписом 2020-го року. І це точно не вихід", – прокоментувала Ірина Верещук.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що Державний бюджет на 2021 рік може бути прийнятий наступного тижня.

Loading...