Державний "Енергоатом" недоотримує понад 1 млн дол. у день, - нардеп Нагорняк

Сергій Нагорняк Фото з відкритих джерел

Нардеп запропонував Буславець пояснити несправедливий баланс в бік приватних компаній, а не державних

Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" недоотримує більше мільйона доларів у день. Про це повідомив народний депутат Сергій Нагорняк під час Погоджувальної ради. 

Як стало відомо, наразі в Україні з 15 енергоблоків функціонують лише 10, а половина з них працює з обмеженнями. 

"Протягом травня місяця мав візит на дві атомні електростанції - Запорізьку та Рівненьку. Ситуація на сьогоднішній день складається таким чином: станом на перше червня з 15 енергоблоків працює 10, 5 з яких працює з обмеженням. На добу недоотримуєм - от на сьогоднішню добу недоотримали 68 млн кВт/год генерації. Це більше 1 млн доларів на добу недоотримує державна компанія, натомість ці гроші перетікають в руки приватних теплових енергокомпаній, які генерують", – пояснив Нагорняк. 

У результаті цього найдешевша атомна генерація обмежується, натомість теплова, дорожча і неекологічна електрогенерація збільшується в часі. 

Новини за темою: На Рівненській АЕС відключили третій енергоблок

За словами депутата, пояснити цю ситуацію повинна виконувачка обов'язки міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

"Пропозиція наступна: викликати міністра пані Буславець, заслухати, чому такий несправедливий був зроблений баланс, … в бік саме приватних компаній, а не державних; доручити, дати доручення терміново переглянути баланс у бік збільшення генерації саме якраз атомної електроенергії; заслухати питання щодо учасників ринку ВДЕ, тому що на сьогоднішній день питання не врегульоване, і це найдорожча генерація, яку ми на сьогоднішній день маємо в нашій часті, і питання зволікається вже не перший місяць, ми тільки чуємо якісь обіцянки", - зазначив Сергій Нагорняк. 

Новини за темою: Буславець вперше пояснила причину закриття АЕС

Нагадаємо, нещодавно в уряді повідомили про намір підвищення тарифів на електроенергію з метою створення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи. 

Loading...