Депутати пропонують альтернативний законопроєкт щодо податків для айтівців: Бізнес просить його доопрацювати

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Втім, Європейська бізнес асоціація висунула свої пропозиції щодо цієї ініціативи

Народні депутати зареєстрували ще один пакет законопроєктів для ІТ – №3979 "Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні" та №3933-1 (податкові зміни). Про це йдеться на сайті парламенту.

Зазначається, що законопроект надати податкові стимули ІТ-індустрії за рахунок запровадження низки податкових пільг, та разом з проектом Закону України “Про заходи стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні” встановлюють комплексну систему заходів, яка необхідна для розвитку ІТ-індустрії в Україні.

Зокрема, документом передбачається запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії запровадження оподаткування заробітної плати та прирівняних до неї платежів працівників ІТ індустрії на 5% податку з доходів фізичної особи та 5% єдиного соціального внеску (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску).

Втім, Європейська бізнес асоціація виступила із заявою, у якій просить доопрацювати документ.

Зокрема, там просять масштабувати його на усіх учасників ІТ-ринку. Крім того, врахувати основні принципи, які були вже сформовані та озвучені сервісною індустрією. Так, бізнес має пропозицій:

  • Збереження 3-ї групи фізичних осіб–підприємців, як де-факто стандартний формат роботи ІТ-індустрії на протязі останніх 15 років, де досягнуті результати довели ефективність. Так, вкрай важливо забезпечити можливість резидентам "Дія Сіті" роботу із  3-ю групою фізичних осіб – підприємців, а також недопущення перекваліфікації таких відносин у трудові.
  • Трудові відносини укладати як контракт.
  • Недопущення підвищення податкового навантаження на ІТ-бізнес під час світової економічної кризи.
  • Заборона на введення додаткового регулювання для резидентів органом управління Цифрового парку "Дія.Сіті".
  • Надавати пріоритетність інтересів суб’єктів ЦП над завданнями державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, за виключенням випадків, коли це стосується питань життя і здоров’я людини, її прав та законних інтересів.

Новини за темою: Конгрес США вперше заслухав голів найбільших IT-компаній у антимонопольній справі: Що вони казали

Нагадаємо, нещодавно готель "Дніпро" купив засновник кіберкоманди NAVI Олександр Кохановський разом із партнерами, а на місці готелю планується зробити великий кіберспортивний проєкт. 

Loading...