Дефіциту хліба в Україні не буде, - Мінекономіки

Ігор Петрашко Фото з відкритих джерел

Міністр економіки запевнив, що ріст цін за певними товарними позиціями вдалося зупинити

Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що в Україні ринок наповнений товарами, і дефіциту хліба не буде. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Недопущення продовольчого дефіциту та стабілізація цін на продукцію першої необхідності та медичні вироби – це виклики, які постали перед міністерством. В рамках цього ведеться активний щоденний моніторинг стану цін на харчові товари, а також залучаються до діалогу виробники, дистриб'ютори та магазини. Наразі внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів, а цінова ситуація є стабільною і контрольованою", - заявив Петрашко.

За його словами, два тижні тому Мінекономіки підписало Меморандум з основними учасниками зернового ринку про граничні обсяги експорту пшениці.

"Станом на найнижчу точку, тобто до того, як почне надходити збіжжя з нового врожаю, у нас буде 3 млн тонн пшениці – у два рази більше, ніж минулого року, що повністю забезпечить нам продовольчу безпеку. Тому ніякого дефіциту хліба не буде", - підкреслив міністр.

Він також додав, що три тижні тому був ріст цін за певними товарними позиціями, який вдалося зупинити. Загалом, останні 10 днів ціни не зростали.

"Причини зростання цін носять, в першу чергу, сезонний характер. Адже традиційно перед Великоднем спостерігається подорожчання окремих категорій продуктів. Але непередбачуваних стрибків не було і не буде. Друге - це девальвація, яка відбувається з валютою. Третя причина - це спекулятивний елемент, над подоланням якого в міністерстві вже працюють", - розповів Ігор Петрашко.

Раніше повідомлялося, що столичні супермаркети, за рекомендацією Антимонопольного комітету, погодилися знизити націнку на продукти першої необхідності.

 

Loading...