Дефіцит держбюджету-2019 перерахували в більшу сторону, - ЗМІ

Держбюджет

За новими підрахунками, дефіцит держбюджету-2019 склав не 72,4 млрд грн, а 78,05 млрд грн

Держказначейство перерахувало держбюджет минулого року і видало новий звіт.

Виявилося, як зазначає dubinsky.prо, що дефіцит держбюджету-2019 склав не 72,4 млрд грн, як раніше повідомлялося, а навіть більше - 78,05 млрд грн.

Хто не вніс кошти, і чому виникла така неточність - чиновники не уточнили.

Зате поспішили нагадати, що їм дозволялося ще гірше наповнювати казну: граничний поріг по дефіциту був встановлений на рівні 91,13 млрд грн.

При цьому в Держказначействі визнали, що, як і раніше, фінансували дефіцит держбюджету за рахунок нових боргів. Не приватизації, яку в минулому році знову провалили: замість 17 млрд грн отримали за держпідприємства лише 0,6 млрд грн.

Новини за темою: Гончарук уже заявив про дефіцит бюджету. А що буде після виплат кредиторам у 2020 році?

Левову ж частку в державних запозиченнях склали розміщення внутрішніх облігацій. Ставки по них протягом року знизили з 19% до 10% річних, однак обсяги розміщень помітно зменшити не змогли. Скорочення держборгу в гривні, про яке на кожному розі заявляє Мінфін, відбувається в основному за рахунок скорочення ставки. При цьому зберігається старий принцип: старі борги виплачуються за рахунок організації нових. Пірамідальна схема. Нею активно користуються світові спекулянти, які продовжують заробляти на ОВДП, за якими наша влада ще щедро платить , якщо порівнювати з вартістю запозичень інших країн.

Новини за темою: Підсумки першого півріччя: Держбюджет виконано з дефіцитом 7 мільярдів

Нагадаємо, 19 грудня минулого року у Мінфіні повідомили, що через дефіцит держбюджету Мінфін фінансуватиме до кінця 2019 лише захищені статті.

У Міністерстві фінансів України у свою чергу пізніше пояснили такі дії тим, що наприкінці року певні розпорядники просять відомство "перекинути" кошти з одних програм на інші.

Loading...