Дадуть не стільки, скільки бажала українська влада: Розенко про транш МВФ

Павло Розенко. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Влада розраховувала на 8-10 мільярдів гривень, але отримає 5

МВФ надасть Україні черговий транш, але дадуть не стільки, скільки бажала українська влада. 

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив колишній віцепрем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ведучий програми поцікавився у ексчиновника, куди, на його думку, буде спрямований черговий транш від Міжнародного валютного фонду.

У свою чергу Розенко зауважив:

"Ну, по-перше, дадуть не стільки, скільки бажала українська влада. Вона, зокрема, розраховувала на 8-10 мільярдів гривень. Ці суми були озвучені. Але ми отримаємо близько 5 мільярдів гривень", – сказав Павло Розенко.

Новини за темою: У Мінфіні підтвердили дату засідання МВФ по кредиту для України

Водночас він додав, що ці гроші будуть короткострокові, а їх перерахування Україні буде залежати від цілої низки умов.

Також Павло Розенко звернув увагу на те, що кінцевого меморандуму з МВФ українці так і не побачили. 

Новини за темою: Дмитро Співак вказав на маніпуляції МВФ із обіцяними Україні кредитами

"У попередні роки Міністерство фінансів опубліковувало  навіть попередні "драфти". А після того, як проходило узгодження з МВФ, всі меморандуми публікувалися. Їх навіть зараз можна знайти у ЗМІ", – наголосив він й додав, що нинішня влада побудувала закриту систему, але вона зобов’язана саме перед затвердженням нового документу на раді директорів МВФ опублікувати його, щоб українці, експерти та депутати змогли скласти своє враження щодо тих умов, на яких Україні дають черговий транш. 

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд і влада України досягли угоди (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці Stand By.

 

Loading...