Чи потрібно Україні зараз "друкувати" гроші? – думка ексголови НБУ

Володимир Стельмах Скріншот відео

Володимир Стельмах назвав, який ризик існує під час таких дій

З огляду на ситуацію з коронавірусом та багато іншого ВВП буде падати, тож тих грошей, що є в економіці, буде достатньо і не доведеться їх "додруковувати".

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив голова Національного банку України у 1999-2003, 2005-2010 роках Володимир Стельмах.

Гість програми пояснив, коли НБУ потрібно "друкувати" гроші. З його слів, це слід робити тоді, коли, зокрема планується зростання ВВП: "Але якраз ризик який – щоб якраз не допустити інфляції. Вважається нормальною інфляція з однозначною цифрою, до 10%".

Він зауважив, що з 1997 року і до 2014 року найвищий рівень інфляції становив 9%.

Що ж до того, чи за сьогоднішніх умов слід "друкувати" гроші, Володимир Стельмах зазначив: "Це треба подивитися розвиток ВВП, як він іде. Я думаю, що з цією ситуацією, коронавірусом і так далі, він буде падати. Тому тих грошей, що є в економіці, думаю, їх достатньо буде".

Новини за темою: Володимир Стельмах у програмі "HARD з Влащенко. Підсумки дня", – повне відео

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснювався систематичний політичний тиск.

А вже 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку України. Проголосували За 286 народних депутатів.

Після звільнення голови Національного банку України Якова Смолія його обов'язки тимчасово виконуватиме перший заступник Катерина Рожкова.Loading...