Чи є загроза дефолту з огляду на відставку голови НБУ, – думка економіста

Олег Устенко Скріншот відео

У вересні повинні зайти додаткові гроші, тому курс точно не повинен "піти", каже Олег Устенко

Золотовалютні резерви України знаходяться на рівні, що перевищує 25 млрд доларів, тому щодо дефолту мова не йде.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Експерт, коментуючи інформацію про подану головою НБУ Яковом Смолієм заяву про відставку, висловив сумнів, що на очільника Нацбанку чинили політичний тиск, як він про це написав.

Олег Устенко зауважив, що коливання курсу долара сьогодні є у межах норми. Він також спрогнозував, чи є загроза дефолту з огляду на відставку голови Нацбанку: "Золотовалютні резерви країни знаходяться на рівні, що перевищує 25 млрд доларів, тому щодо дефолту я б точно не говорив, бо майбутні виплати як мінімум в чотири рази, а то і в п'ять разів менші порівняно з тими золотовалютними резервами, які є. І не буває випадків, коли ти повідомляєш про дефолт на тлі того, що у тебе є в п'ять разів більше грошей, які ти повинен виплатити протягом цього року. Ми перебуваємо у програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом. У вересні повинні зайти додаткові гроші, тому курс точно не повинен "піти".

Новини за темою: Політику, яку вів Нацбанк, треба було міняти, – Шевченко про відставку Смолія

Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав на ім'я президента Володимира Зеленського заяву про відставку.

Додамо, політтехнолог Борис Тизенгаузен заявляв, що керівництво Національного банку України зараз можуть змінити, і на відносини з міжнародними кредиторами це не вплине.Loading...