live

Чому Україна досі купує електроенергію в Росії, – пояснив Андрій Герус

Телеканал ZIK

У грудні Україна імпортувала з Росії 0,2% електроенергії

Україна не є синхронізована в одній енергосистемі з Європою. У нас перетоки можуть бути тільки у рамках системи Білорусь-Молдова-Росія.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від фракції "Слуга народу" Андрій Герус, відповідаючи на питання ведучої, чому Україна досі імпортує електроенергію з Росії.

Так, за словами Андрія Геруса, Україна може імпортувати з Європи газ, але не електроенергію. 

"У нас є перетоки. Ми з Європою не синхронізовані ніяк. По газу у нас є можливість, щоб у нас газ поступав зі Словаччини. Є така технічна можливість. А по електроенергії – ми не є в одній енергосистемі, ми не синхронізовані з Європою і у нас перетоки можуть бути тільки у рамках системи Білорусь-Молдова-Росія", – сказав гість програми.

Водночас Герус повідомив, що у грудні Україна імпортувала з Росії лише 0,2% електроенергії.

"Це навіть не 1%. Але з точки зору конкуренції, воно допомагає. Звичайно, з’являються нові гравці, і тоді окремі компанії не можуть зловживати своїм монопольним становищем", – додав голова Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Окрім цього, Андрій Герус нагадав, що дозвіл на імпорт електроенергії був закладений в законі ще від 2017-го року.

Новини за темою: В Україні набув чинності закон, який забороняє імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами

"А те, що зробили ми, – оскільки в Україні була складна ситуація напередодні зими і було невідомо, чи буде дефіцит, чи ні, ми в жовтні дозволили купувати по двохсторонніх договорах, і в грудні ми заборонили ці двосторонні договори, коли побачили, що ми спокійно входимо в зиму і що нас шантажувати неможливо. Тобто цей імпорт, який є, він по закону 2017-го року. Тому точно не ми відкрили імпорт електроенергії", – наголосив депутат від "Слуги народу".

Нагадаємо, Верховна Рада України 4 грудня схвалила в другому читанні законопроєкт, який передбачає можливість тимчасового регулювання цін на ринку електроенергіїЙого підтримали 274 нардепи. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 25 грудня.

Зокрема, закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, що імпортується з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку). Разом з тим, Кабінет Міністрів України має право скасовувати заборону на визначений ним термін, щоб уникнути надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України.

Loading...