Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Черговий локдаун та невирішена проблема з ФОПами можуть викликати масштабний суспільний супротив, - експерт

Олексій Якубін. Скріншот з відео

Парламенту не потрібно гратися в цю історію, адже можна підлити масло у полум'я

Невирішене питання з введенням електронних касових апаратів для підприємців та ситуація з повним локдауном можуть викликати певний суспільний супротив.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт зауважив, що всередині влади немає великого бажання вирішувати проблему ФОПів, влада фактично не реагує на масові акції протесту представників бізнесу.  

"У самій владі, я бачу по реакції очільників парламенту, по керівниках фінансово-економічного блоку, вони вважають, що все добре, що насправді ФОПи просто намагаються уникнути встановлення електронних касових апаратів, щоб було менше звітності. Тобто вони не розуміють проблеми. Але мені здається, що в умовах пандемії, коли у нас багато говорять про те, що може бути введений локдаун, в цих умовах очевидно, що певні такі спірні теми, знову ж таки з ФОПами, на мою думку, потрібно відкладати. Тут це очевидно", – заявив Олексій Якубін. 

Якщо ж парламент не відтермінує введення РРО для підприємців, Якубін не виключає, що це може стати однією з причин масових акцій протесту в столиці.

"Це може стати однією з причин такого масового виступу і під Верховною Радою, і під Офісом президента. Якщо паралельно накладеться ще ситуація з локдауном, то це може взагалі викликати певний суспільний супротив. Тому парламенту тут не потрібно гратися в цю історію, адже можна підлити масла у полум’я", – прокоментував Олексій Якубін.

Новини за темою: Касові апарати для ФОПів не відтермінували: Що далі

Нагадаємо, на засіданні 17 листопада Верховна Рада провалила голосування щодо законопроєкту №4313-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності нормами щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг і лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку.

Як зазначається, за основу документ підтримали лише 17 депутатів, 228 висловилися проти, 79 утрималися. 

Відомо, що законопроєкт передбачає відстрочку обов'язкового використання касових апаратів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

 

Loading...