Через відтік українських заробітчан Польща може втратити майже 50 млрд доларів, - Bloomberg

Фото з відкритих джерел

Лобісти у владі вже закликають вживати заходів

Закриття Польщею своїх кордонів у спробі стримати пандемію коронавірусу може викликати проблеми із промисловістю країни і привести до збитків в 200 мільярдів злотих (47 мільярдів доларів). Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що велика частина втрат пов'язана з від'їздом на батьківщину українських трудових мігрантів.

Зокрема, польський будівельний сектор, в якому зайняті 400 000 осіб і на який припадає 8% валового внутрішнього продукту, зазнає труднощів через карантин. Українська робоча сила, від якої залежить цей сектор, поступово повертається на батьківщину. Близько 20% українських робітників будівельної галузі вже поїхали додому і не повернуться, поки не будуть відкриті кордони, що може зайняти місяці.

Крім того, все більше число будівельників йдуть у відпустку через хворобу або на карантин, і ризик закриття будівельних майданчиків зростає.

Лобісти будівельників у владі закликають вжити заходів, щоб уникнути рецесії, зокрема, призупинити збір деяких податків.

"Нам необхідно повністю переоцінити наші прогнози для ринків будівництва та нерухомості в Польщі. Вірус вплине на доходи компаній", - зазначив Даріуш Блохер, генеральний директор найбільшого забудовника Польщі Budimex SA.

У той же час, міністр фінансів країни спрогнозував, що економіка Польщі може скоротитися на 1% в цьому році, якщо обмеження збережуться до червня.

Невтішну заяву зробила і польська асоціація будівельних роботодавців.

"Серйозне скорочення робочих призведе до значного падіння можливостей галузі", - сказали там.

За деякими оцінками, всього в Польщі до пандемії працювали 2 мільйони українців.

Раніше колишні президенти Польщі Александер Кваснєвський та Броніслав Коморовський закликали уряд Польщі затвердити довгострокову міграційну політику, що дозволить українським громадянам нормально працювати в цій країні.

Loading...