Через малі квоти Україна сьогодні не може постачати свою продукцію в ЄС, – Марчевський

Артем Марчевський Фото з відкритих джерел

Україні однозначно потрібно налагоджувати економічні зв'язки з Росією

Оскільки економіка Євросоюзу побудована за квотним принципом, а Україна – одна з останніх в цьому списку,  вона не може постачати свої продукти в ЄС, навіть якщо виробляє їх у значній кількості.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK  заявив керівник Молодіжного крила "Опозиційної платформи – За життя" Артем Марчевський.

Артем Марчевський зауважив, що після розпаду Радянського Союзу Україні дісталася одна з найпотужніших економік, але за роки незалежності Україна нічого не модернізувала, все розвалилося, і українська економіка не змогла стати конкурентоздатною на європейських та міжнародних ринках.

Тому сьогодні готова українська продукція, додав політик, Європі не потрібна.

"Економіка Євросоюзу побудована по квотному принципу. От Євросоюзу потрібно 10 яблук і він дає на кожну країну, яка є його торговим партнером, якусь квоту. Основна маса цих квот розподіляється між країнами-членами ЄС, а далі вони розподіляються по залишковому принципу. І Україна – одна з останніх в цьому списку, і це означає, що вона не може поставити 10 яблук, а може поставити пів яблука", – пояснив Артем Марчевський.

Новини за темою: Юрій Бойко: Підтримка вітчизняної промисловості має стати пріоритетом економічного розвитку держави

Відтак, наголосив гість ток-шоу, Україні безумовно потрібно налагоджувати економічні зв'язки з Росією.

"Якщо ми готові збувати нашу продукцію в Російську Федерацію, а Російська Федерація готова її купувати, то це вигідно для країни. Коли ж ми хочемо збувати продукцію в країни Євросоюзу, а він не готовий їх купувати, то це для країни невигідно. Це зрозуміло навіть дитині. Але проте, наша влада постійно намагається збувати продукцію країнам ЄС. Отримуючи мізерні квоти, по великому рахунку, ми стаємо сировинним придатком, який поставляє природні ресурси, але не готові товари, які приносять значну додаткову вартість. Тому нам безумовно потрібно налагоджувати економічні зв'язки з Росією", – додав Артем Марчевський.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін і голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук провели зустріч, в ході якої обговорили низку питань, що стосуються українсько-російських відносин. Зокрема, було порушено актуальне для відновлення економічного співробітництва між Україною та РФ питання щодо можливого часткового скасування санкцій.

 Loading...