Через 10 років вартість сільгоспземлі зросте вп'ятеро, і це принесе $85 млрд додаткового ВВП, - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль G7AmbReformUA

За його словами, за 29 років вільного користування вартість землі була сильно занижена

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що завдяки відкриттю в Україні ринку землі за десять років економіка країни отримає 85 млрд доларів додаткового ВВП, а середня вартість землі за 1 га зросте вп'ятеро. Про це він розповів під час презентації аудиту української економіки та векторів економічного розвитку до 2030 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Україна недовикористала свій земельний потенціал на $85 млрд. 29 років вільне розпорядження землею було обмежене, значить, її цінність була занижена в рази. За цей час у держави зникло більше ніж 5 млн га землі. Розвиток зрошення та інвестиції в сільське господарство сповільнилися на десятиліття, а частково і зовсім зупинені", - розповів очільник Кабміну.

Новини за темою: В уряді назвали список пріоритетних проєктів до 2030 року

Він переконаний, що ВВП України за десять років отримає до $85 млрд від розвитку ринку землі, а середня вартість землі за 1 га збільшиться практично вп'ятеро.

Новини за темою: Основою подальших заходів проти пандемії буде адаптивний карантин, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що протягом останніх 10 років Україна втратила трильйон доларів ВВП через нереалізований потенціал. 

Loading...