Бойко: Влада, яка приймає бюджет поліцейської держави в умовах епідемії, кризи і зубожіння людей, повинна піти

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

У проєкті бюджету від влади на 2021 рік немає ні допомоги громадянам, ні підтримки реального сектора економіки – урізані або заморожені практично всі державні програми. За такий бюджет фракція ОПЗЖ голосувати не буде. Про це в коментарі журналістам 5 листопада заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко, передає пресслужба партії.

"Зрозуміло, що в такому вигляді бюджет, який збільшить виплати силовим структурам, Офісу президента, Верховній Раді, і практично заморожує або зменшує соціальні виплати, ми не підтримаємо. Жодна з наших пропозицій щодо посилення соціального захисту, збільшення соціальних виплат та підтримки людей не була прийнята", - підкреслив політик.

На фінансування оборони та правопорядку у 2021 році буде виділено майже у 1,7 раза більше, ніж на охорону здоров'я (156,1 млрд грн), у 1,5 раза більше, ніж на освіту (173,8 млрд грн). При необхідних як мінімум 52 млрд гривень тільки на боротьбу з епідемією медицина отримала 1,8 млрд – навів цифри народний депутат. Також, за словами Юрія Бойка, у проєкті бюджету-2021 скорочено всі державні програми.

"Досить сказати тільки про агропромисловий комплекс. На підтримку села заклали 4,5 млрд грн, така ж сума була закладена у минулому році. І це без урахування інфляції. І звичайно, це жодною мірою не можна порівняти з тими пільгами, які були у фермерів, коли діяло повернення ПДВ і вони могли його використовувати для поповнення оборотних коштів. І таких прикладів безліч", – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко підкреслив, що влада, схоже, й гадки не має, як живе країна, як виживають люди.

"В країні бушує епідемія, економічна та політична криза, а влада пропонує прийняти бюджет поліцейської держави з повним ігноруванням потреб громадян. Це абсолютно нерозумний та антисоціальний бюджет консервації бідності. Ніякого реального збільшення доходів у ньому немає, реальної підтримки людей, бізнесу та промисловості немає. І це одна з головних причин, чому фракція ОПЗЖ такий бюджет підтримувати не буде", – сказав Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Він підкреслив, що цей уряд провалив все: від боротьби з епідемією до економіки в цілому.

"Вони продемонстрували свою повну неспроможність у боротьбі з епідемією. Вони не професійні й безпорадні у вирішенні управлінських та економічних питань. Тому ми вважаємо, що такий уряд повинен бути відправлений у відставку, як і парламент, який, крім скандалів, корупції та антинародних рішень не в змозі нічого зробити для країни і людей. Україні потрібен парламент миру та уряд, здатний вивести країну з кризи", – резюмував Юрій Бойко.