Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Бюджет-2021 є проблематичним і викликає чимало питань, – політолог

Телеканал ZIK

Проте ризиків, що держбюджет не ухвалять, Олександра Решмеділова не бачить

Державний бюджет на наступний рік є проблематичним і викликає чимало запитань не лише у представників опозиції, а й нардепів від монобільшості.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Політолог зауважила, що не бачить ризиків неухвалення проєкту державного бюджету на наступний рік.

"Так, бюджет є достатньо проблематичним, він викликає велику кількість запитань не тільки в опозиції, а й представників "Слуги народу", ми це бачимо. Багато критики лунає і від представників комітетів, але ми бачимо, що імовірність його ухвалити все ж таки є, і я думаю, що його буде ухвалено", – зазначила Олександра Решмеділова.

Новини за темою: "Хотілки" депутатів будуть збільшуватися, і цілком ймовірно, що Україна увійде у 2021 рік без бюджету, – екснардеп Медяник

Експерт продовжила: "Але питання в іншому – як жити з таким бюджетом? Насправді є велика залежність від зовнішніх кредитів, вона закладається у бюджет. Ми не бачимо бажання поки що відходити від цієї залежності, і про ніяку реструктуризацію боргів, списання боргів у зв’язку із важкою економічною ситуацією, із ковідними реаліями, багатьма іншими моментами, взагалі важко говорити. Наростає великий негатив до Кабінету міністрів, який готує все ж таки цей бюджет. Тут питання навіть не так до парламенту, як до профільного міністра, який подавав цей бюджет".

Нагадаємо, на пленарному засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про держбюджет на 2021 рік.

Як повідомляли, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що парламент не вкладається у встановлений термін, щоб ухвалити державний бюджет на 2021 рік.

Loading...