Бюджет-2021 буде дискримінаційний – проблеми вирішуватимуть урізанням місцевих бюджетів, – економіст

Апостроф

Влада намагатиметься створити ілюзію неуспішності опозиційних сил, які перемогли на виборах до місцевих рад, зазначив Олексій Кущ

Державний бюджет на 2021 рік буде дискримінаційний для місцевих бюджетів, проблеми вирішуватимуть їх урізанням та за рахунок скорочення субвенцій.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив економічний експерт Олексій Кущ.

Гість студії нагадав, що головний фінансовий документ країни на поточний рік називали дискримінаційним для місцевих бюджетів.

"Бюджет 2020 року вже називали дискримінаційним для місцевих бюджетів: значна частина ресурсів не була перерозподілена на місця, у тому числі, за рахунок різних податкових змін. Місцеві бюджети тоді позбулися десятків мільярдів гривень", – зазначив Олексій Кущ.

Новини за темою: Рейтинг "слуг народу" до місцевих виборів впав би ще на 5-7%, якби у ВРУ почали розглядати бюджет, – Проторченко

Експерт прогнозує, що наступний рік для місцевих бюджетів буде не кращим.

"Наступний, 2021 рік – це буде бюджет ще більш дискримінаційний. Я думаю, що всі проблеми, які накопичаться на той час в економіці, будуть вирішуватися саме за рахунок урізання місцевих бюджетів, за рахунок скорочення тих державних субвенцій, перерозподілів, які будуть відбуватися в рамках державного бюджету. Тобто можливо, що ще більше фінансові ресурси місцевих рад будуть обмежені, тому що там перемогли опозиційні сили, і влада буде намагатися створити ілюзію неуспішності опозиційних сил і неуспішності їхньої моделі управління містами або окремими територіальними громадами", – сказав Олексій Кущ.

Нагадаємо, раніше народний депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев заявляв, що Верховна Рада України має ухвалити проєкт державного бюджету на 2021 рік у цілому до 1 грудня.

Додамо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що Верховна Рада розпочне розгляд законопроєкту про державний бюджет на 2021 рік на найближчому пленарному тижні.Loading...