Біткоїн в законі: Рада у першому читанні підтримала легалізацію віртуальних валют

ВРУ підтримала легалізацію криптовалют Фото з відкритих джерел

Регулятором ринку віртуальних валют буде Міністерство цифрової трансформації України

Верховна Рада 2 грудня у першому читанні проголосувала за проєкт закону, який має на меті легалізувати ринок цифрових валют в Україні. Про це повідомляє ЕП

Законопроєкт №3637 "Про віртуальні активи" підтримали 230 парламентарів, проти висловився один нардеп, а ще 68 - утримались від голосування. 

"Експерти оцінюють обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами близько 150-200 мільйонів доларів на день, а капіталізація віртуальних активів становить більше 2 мільярдів доларів. Але, на жаль, весь цей час вся галузь заходиться абсолютно в тіні", - розповів у залі парламенту голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексій Жмеренецький.

Також віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважим, що тепер міжнародні криптокомпанії зможуть реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Новини за темою: Facebook анонсувала випуск власної криптовалюти в січні

Водночас Міністерство цифрової трансформації буде регулювати ринок, окрім окремих випадків, де  виступає Нацбанк чи Нацкомісія з цінних паперів.

За словами Жмеренсткого, у законопроєкті активи розглядаються комплексно, а не виключно як криптовалюти. Крім цього, документ визначає всі базові поняття та визначення, пов’язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг у сфері.

Новини за темою: У Європейському центробанку вважають криптовалюту від Facebook новою загрозою для національных валют

До слова, проєкт закону "Про віртуальні активи" доповнює раніше прийнятий закон про запобігання відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Окрім цього, він адаптує рекомендації Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF ). 

Нагадаємо, наприкінці вересня Європейська комісія вперше запропонувала законодавство про криптоактиви - цифрове вираження цінностей або прав, які можуть зберігатися і продаватися в електронному вигляді. 

Loading...