Безвіз спрацював виключно на європейську економіку, – експерт

Руслан Бортник Скріншот ZIK

Україна отримала безвізовий режим за шаленою ціною, вважає Руслан Бортник

Безвізовий режим України з Європейським Союзом працює виключно на економіку ЄС: наша країна втрачає найкращі кадри й економічні перспективи, натомість Європа має дешеву і дуже кваліфіковану робочу силу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортник.

Експерт зауважив, що заяви про ймовірне скасування безвізу з ЄС для України є дещо запізнілими, оскільки де-факто з березня безвізовий режим не працює через карантинні обмеження з огляду на пандемію коронавірусної інфекції COVID-19. На його думку, на такі заяви не слід зважати, оскільки це лише думки окремих європарламентарів, а не офіційна позиція Європарламенту.

Руслан Бортник звернув увагу на те, що українці, які їдуть працювати до країн Європейського Союзу, сплачують там податки, але не мають там соціального захисту, тобто сподіватися на пенсії не можуть.

"Тому, з точки зору економіки, безвіз спрацював виключно на європейську економіку", – переконаний експерт.

Новини за темою: Боррель: Безвізу України з ЄС нічого не загрожує, але ситуація із САП може на це вплинути в майбутньому

Руслан Бортник продовжив: "З економічної точки зору, безумовно, від цього виграли Польща, Угорщина, Словаччина, країни Прибалтики. Із соціальної точки зору – такий був запит у частини нашого суспільства. Частина нашого суспільства, особливо, на Західній Україні, хотіли мати безвіз будь-якою ціною. І ми отримали цей безвіз за шаленою, скаженою ціною, тому що не отримали соціального захисту ці громадяни, ми втрачаємо найкращі кадри, ми втрачаємо економічні перспективи. Натомість Європа має дешеву і дуже кваліфіковану робочу силу".

Нагадаємо, депутати Європарламенту звернулися до глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з відкритим листом, в якому  виступили з попередженням для політиків і олігархів, відповідальних за згортання реформ.

Автори листа нагадують про падіння України у рейтингу сприйняття корупції, згортання реформ, проблеми у призначенні керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, зупинку обвинувачення у справах корумпованих суддів. Усе це, за їхніми словами, загрожує Україні втратою макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 млрд євро. Євродепутати також зробили застереження з огляду на безвізовий режим.

Верховний представник Євросоюзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель заявив, що сьогодні загроза для безвізового режиму України з ЄС відсутня, адже Київ відповідає всім необхідним вимогам.

Loading...