live

Без дозволу народу держава не має права розпоряджатися землею, – Загородній

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Юрій Загородній

ZIK

"Є земля – є держава. Немає землі – немає держави"

Без дозволу українського народу влада не має права розпоряджатися головним національним багатством країни – землею.

Про це під час включення в ефірі програми ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній.

Нардеп наголосив, що позиція "Опозиційної платформи – За життя" щодо земельного закону є однозначною: Землю не можна продавати без думки народу.

"Ми виступаємо за те, що при розгляді законопроєкту про землю потрібно було дотримуватися Конституції України, декларації про Державний суверенітет України. Тому що розділ 6 Декларації про державний суверенітет чітко каже, що земля є матеріальною основою державного суверенітету України. Якщо є земля, є держава. Немає землі – немає держави. Стаття 5 Конституції України каже про те, що єдиним носієм суверенітету державної влади України є народ. Стаття 13 Конституції каже, що вся земля належить українському народу. А стаття 14 говорить про те, що головне багатство України, яке належить народу, – земля, перебуває під охороною держави", – сказав Юрій Загородній.

Новини за темою: Держбюджет та постанова про скасування закону про ринок землі: Разумков підписав порядок денний на позачергове засідання Ради

Так, додав народний обранець, без дозволу українського народу влада не має права розпоряджатися головним національним багатством – землею.

Новини за темою: Іноземці не зможуть придбати українську землю? Брехня. Вона перейде у власність агрохолдингів, які їм належать

"Вона має запитати дозвіл українського народу, провівши референдум. Та влада не захотіла цього зробити. Це вже є порушення Конституції України", – наголосив Задорожній.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів.

Голосування відбулося о 00:42 31 березня під час позачергового засідання ВРУ. У сесійній залі був присутній президент України Володимир Зеленський, а також голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який був відсутній під час розгляду поправок.

Попри застереження опозиційних депутатів не розпродувати землю у час пандемії коронавірусу та світової економічної кризи, у залі знайшлося 259 голосів "за".