Антимонопольний комітет перевірить підвищення тарифів на доставку газу

Фото з відкритих джерел

Комітет може змусити регулятора виправити ситуацію

Антимонопольний комітет України перевірить обґрунтованість підвищення цін на доставку газу для населення. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що тарифи на розподіл блакитного палива зросли в усіх областях впродовж липня-грудня 2020 року, а ними займається Нацкомісія з регулювання сфери енергетики та комунальних послуг. "Саме комісія затверджує тарифи на послуги розподілу газу кожному окремому облгазу (який, своєю чергою, є суб’єктом природної монополії в окремо взятому регіоні) не залежно від того, кому він належить", – пояснили в АМКУ.

Водночас у Комітеті заявили про вивчення найближчим часом обґрунтованості  та прозорості формування такого тарифу. "У разі виявлення порушень Комітет змусить регулятора виправити ситуацію", – йдеться в повідомленні.

При цьому в АМКУ вбачають ознаки домінування групи "Регіональної газової компанії" на ринку природного газу, адже саме вона має найвищі ціни на газ серед усіх постачальників. У зв’язку з цим регіональним відділенням Комітету було доручено провести дослідження ринку постачання газу на предмет дотримання вимог захисту економічної конкуренції.

Новини за темою: Кабмін має два варіанти, як знижувати тарифи на газ

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Тоді в Міненергетики представили план із поступового зниження тарифів на газ.

Loading...