Андрій Герус пояснив, навіщо наглядовій раді "Нафтогазу" іноземці

Andriy Gerus/Facebook

Народний депутат пообіцяв, що подасть офіційний депутатський запит до НАК "Нафтогаз України"

В певних дозах присутність іноземців у наглядових радах є корисною. Вони можуть поділитися певним досвідом. Вони можуть знати якісь європейські практики, можуть підказати ідеї.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від фракції "Слуга народу" Андрій Герус.

"Вони можуть поділитися певним досвідом. Вони можуть знати якісь європейські практики, можуть підказати якісь ідеї. Люди працюють за гроші. Це нормально. Але коли їх стає надто багато, коли більшість не розуміє українських реалій, нашої мови, то тоді є проблеми і іноді результати роботи наглядових рад можуть викликати певну критику і питання, на які важко знайти відповіді. Тому все має бути в розумних рамках", – зауважив гість програми. 

Новини за темою: Ляшко подав позов до суду через "захмарні премії" Нафтогазу

Народний депутат також пообіцяв, що зробить офіційний депутатський запит до НАК "Нафтогаз України" щодо премій та зарплат членів наглядової ради, дані про які на сьогодні є засекреченими.

На думку Геруса, сьогодні немає потреби в тому, щоби це було комерційною таємницею, бо "Нафтогаз" – державна компанія.  

"Є представники держави у наглядовій раді НАК "Нафтогаз", які зарплату не отримують. Наприклад, Юля Ковалів зарплати не отримує. Я можу зробити депутатський запит, я не бачу потреби, щоби це було комерційною таємницею. Обіцяю, що зроблю такий запит", – сказав народний депутат.

Новини за темою: За гроші, які зникли в "Нафтогазі", можна було б провести програму утеплення 85% будинків в Україні, - Кучеренко

Нагадаємо, наприкінці травня 2018-го року наглядова рада НАК "Нафтогаз України" ухвалила рішення виплатити співробітникам компанії премії у зв’язку з перемогою над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат вимірювався 1% від суми виграшу в арбітражі, тобто 46,3 млн доларів США.

Тоді ж колишній прем’єр Володимир Гройсман заявив, що скерував листа наглядовій раді "Нафтогазу", щоб там переглянули це рішення. Зайнятись цим питанням обіцяли і в Рахунковій палаті.

 

Loading...