live

8 млрд доларів: "Нафтогаз" назвав збитки від анексії Криму

naftogaz.com

НАК пояснила свою заяву щодо розміру компенсації збитків

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" та шість інших компаній, які входять до цієї групи, відповіли на зустрічну заяву РФ стосовно розміру компенсації збитків у межах арбітражного провадження при Постійній палаті третейського суду в Гаазі. Про це повідомляє пресслужба НАК.
 
Окрім цього, "Нафтогаз" додатково обґрунтував свою заяву щодо розміру компенсації збитків, завданих незаконною експропріацією кримських активів "Нафтогазу" у 2014 році. За попередньою інформацією, розмір завданих збитків з урахуванням відсотків оцінюється приблизно у 8 мільярдів доларів.
 
До слова, у жовтні 2016 року "Нафтогаз" ініціював арбітражне провадження проти РФ на підставі Угоди між українським Кабміном та Урядом РФ "Про заохочення та взаємний захист інвестицій" (українсько-російська інвестиційна угода). А саме, "Нафтогаз" попросив арбітражний трибунал зобов'язати Росію виплатити компенсацію за незаконну експропріацію стратегічно важливих енергетичних активів "Нафтогазу", що стали однією з основних цілей РФ під час анексії Криму 2014 року.
 
Після чого у лютому 2019 року трибунал ухвалив рішення на користь "Нафтогазу". Трибунал визнав свою юрисдикцію на розгляд справи та визнав, що РФ незаконно експропріювала активи "Нафтогазу". Отже, поточна, друга, стадія арбітражного провадження стосується лише визначення розміру компенсації втрат "Нафтогазу".
 
Нагадаємо, раніше "Нафтогаз" та "Газпром" заявили, що протягом січня 2020 року направлять до Стокгольмського арбітражу заяву про те, що вони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2019 року.
 
А нещодавно виконавчий директор НАК Юрій Вітренко повідомив, що розглядає можливості подання нових позовів до ПАТ "Газпром" у міжнародний арбітраж та антимонопольний орган ЄС.
Loading...